Choď na obsah Choď na menu
 


Niečo o mne

Na úvod sa trošku predstavím. Volám sa Bernardína, som bývalá učiteľka zo Šurian a som už riadnych pár rôčkov na dôchodku.

Veľmi rada mám ručné práce, kedysi som veľa plietla,teraz ale skúšam veľa nových techník, ale aj oživujem tie, ktorým som sa roky nevenovala. Po rokoch som začala znovu maľovať, čo ma teraz veľmi baví. Okrem toho rada pečiem, Ale asi najviac som sa venovala, a stále ešte aj venujem, háčkovaniu. Uháčkovala som veľa dečiek, no väčšinu z nich už nemám, pretože som ich darovala mojim blízkym.

Všetky moje práce robím pre konkrétnych ľudí a vkladám do nich kus svojho srdca .

(do prác aj do ľudí :-)  

V poslednom čase ma ale zaujali aj nové techniky.

Najskôr to bolo papierové pletenie, takže tu nájdete aj zopár mojich prác robených touto technikou.

Neskôr som vyskúšala falošný patchwork a tiež sa mi to zapáčilo.   

Občas sa "zatúlam" na nejaké tvorivé stretnutie, kde sa nestačím diviť, čo všetko a z čoho všetkého sa dá vlastnými rukami stvoriť. A keď nemôžem na stretnutie, posurfujem si trochu po youtube, alebo pintereste a tiež sa nestačím diviť, čo všetko dokážu ľudia vymyslieť a vyrobiť.

Tu je zopár fotiek z tvorivých stretnutí, kde som sa učila a kde som aj sama učila.

A kde mi - hlavne - bolo veeeeeľmi fajn (týmto pozdravujem všetky moje súpútničky  - Beli, Moniku, Majku, Vierku, Agátku... ) :

   
Ďalej Vás už nechám. Pohodlne sa usaďte a prejdite sa mojim svetom, mojimi háčkovačkami, výtvormi, receptami.
Ak sa Vám bude u mňa páčiť, budem rada, ak to vyjadríte aj v mojej knihe návštev.
 
Ďakujem!
.....................................................................................................................................................................